"Bez akce bude Evropa vtažena do sestupné spirály kolapsu důvěry, stagnace růstu a menšího počtu pracovních míst," řekl první náměstek výkonné ředitelky MMF David Lipton na Asijském finančním fóru. Ale "s rozhodnými opatřeními v Evropě a globální podporou Evropy, je možné odvrátit novou fázi krize," dodal.
Lipton vyzval země s nízkou inflací, aby zastavily zpřísňování měnové politiky a podpořily tak globální ekonomický růst. Vůči dalšímu zhoršení evropské krize podle něj nebude imunní žádná země ani region.
Osborne za větší nebezpečí považuje, pokud by Řecko nedokončilo dohodu o restrukturalizaci dluhu. Jednání se soukromými investory o výměně dluhopisů byla v pátek přerušena a mají znovu začít ve středu. Pokud se nepodaří najít řešení, hrozí Řecku v březnu bankrot. Dohoda s investory je důležitou součást druhého balíku pomoci pro Řecko, pokud nebude dohoda, Řecko pomoc nedostane.
Osborne pak na fóru tleskal pokroku eurozóny, i když uvedl, že je potřeba podniknout další akce. "Eurozóna učinila v posledních měsících pokrok, zvláště v poskytování likvidity bankám od ECB," uvedl Osborne. "Ale samozřejmě je tam toho více co dělat, což eurozóna sama uznává."
Rychlé akce v eurozóně považuje za důležité také šéf banky HSBC Douglas Flint. Akce by měly hlavně ujistit trh, že existuje mechanismus, který bude schopen prosadit a vštípit zemím fiskální disciplínu, napsala agentura Reuters.