Generální ředitelka IFPI Frances Mooreová dodala, že loni se výrazně po celém světě rozšířila nabídka legálních digitálních hudebních služeb. Počet zemí s legální možností stahování hudby z internetu stoupl na 58 z 23 v roce 2010. Počet předplatitelů služeb pak stoupl na 13,4 milionu z 8,2 milionu předloni. IFPI však nadále odhaduje, že 28 procent uživatelů internetu se měsíčně připojilo na neautorizované služby.
Počet stažení hudby, tedy samostatných nahrávek i celých alb, se loni zvýšil o 17 procent na 3,6 miliardy. Nejoblíbenější digitální nahrávkou byl Bruno Mars a song Just the Way You Are s 12,5 milionu stažení.
Povzbudivá je i skutečnost, že kromě jednotlivých digitálních nahrávek stoupl i prodej celých alb o 24 procent. To ukazuje, že by se nemusely splnit předpovědi, že se sníží prodej hudebních alb, protože posluchači si budou chtít vybírat jen určité oblíbené písně.
Šéfové nahrávacích společností již rovněž vyjadřují obezřetný optimismus a očekávají, že jejich příjmy by se mohly příští rok vrátit k růstu. Mooreová dodala, že prioritou IFPI pro letošní rok bude povzbudit vyhledávače, jako Google, aby více upřednostňovaly legální hudební stránky a bránily financování nelegálních stránek prostřednictvím reklamy, napsala agentura Reuters.