Dokument předpokládá, že v Šanghaji se zvýší objem obchodování do roku 2015 na trilion jüanů ročně z necelých 400 bilionů jüanů v roce 2010. Referenčním kurzem pro domácí i zahraniční obchodování s čínskou měnou bude denní střední kurz stanovovaný centrální bankou. Měřítkem pro úvěry v jüanech bude vládou podpořená sazba pro mezibankovní úvěry Shibor (Shanghai Interbank Offered Rate).
Devizoví obchodníci považují dnešní publikaci plánu mimo jiné za vzkaz Pekingu, že hodlá udržet pohyb kurzu jüanu pod svou kontrolou. Kurz čínské měny je totiž v poslední době stále více pod vlivem obchodování v Hongkongu a dalších trzích mimo vlastní Čínu. Peking vyjadřoval nelibost nad tímto vývojem tím, že občas oficiální denní kurz stanovoval velmi odlišně od výsledků hongkongského obchodování, řekl agentuře Reuters nejmenovaný obchodník jedné evropské banky v Šanghaji.
Čína chce rovněž motivovat zahraniční firmy, aby obchodovaly s akciemi denominovanými v jüanech na čínských akciových trzích namísto Hongkongu a dalších burzách. Úřady také diskutují o možnosti zavést na šanghajské burze "mezinárodní sekci". Šanghajský starosta však tento měsíc uvedl, že na to zatím není vhodná doba.