Dohoda mimo jiné předpokládá, že ThyssenKrupp dostane za Inoxum i hotovost, její výši ale Němci neupřesnili. Outokumpu naopak převezme také dluhy, které divize Inoxum nashromáždila. S návrhem prodat výrobu nerezové oceli už vyslovily souhlas i odbory, které mají v německém strojírenství tradičně velmi silnou pozici.
ThyssenKrupp se zabývá výrobou celé řady produktů a zařízení, počínaje ponorkami, přes výtahy až po náhradní díly pro automobily. Zdroje agentury Reuters už minulý týden uvedly, že podnik má v úmyslu zbavit se výroby, která na tržbách ročně generuje kolem deseti miliard eur (asi 253 miliard Kč). Splatila by tak část dluhu, který koncem loňského září dosahoval 3,6 miliardy eur.
Nerez má široké uplatnění, ať už při výrobě příborů, železničních vagonů nebo celé řady dalších výrobků. Nepříznivá situace na trhu ale způsobila, že výrobci nerezové oceli své záměry přehodnocují. Někteří se netají tím, že mohou odvětví úplně opustit. Zápasí totiž s levnou konkurencí asijských výrobců, nadvýrobou a dopady hospodářské recese.