V závěru obchodování index Dow Jones klesl o 20,81 bodu, tedy 0,16 procenta na 12.632,91 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 oslabil o 0,6 bodu, neboli 0,05 procenta, na 1312,41 bodu. Za celý měsíc však Dow Jones vzrostl o 3,4 procenta a S&P o 4,4 procenta, což byl nejvyšší růst od října. Index technologického trhu Nasdaq zpevnil o 1,9 bodu, čili 0,07 procenta, na 2813,84 bodu. Od počátku ledna index stoupl o osm procent.
Akcie prudce posilovaly od konce loňského roku, částečně díky naději, že americké ekonomice se podaří odolat dopadům recese v Evropě. Úterní údaje o cenách domů v USA a regionální podnikatelské aktivitě však zaostaly za očekáváním a důvěra spotřebitelů nečekaně klesla.
Smíšené byly i výsledkové zprávy. Akcie Exxon Mobil oslabily o dvě procenta. Zisk firmy sice překonal odhady analytiků díky rostoucím cenám ropy, marže v divizi chemikálií a pohonných hmot se však snížily a produkce zaostala za očekáváním. Farmaceutická firma Eli Lilly po výsledkové zprávě posílila o 1,2 procenta a Pfizer naopak klesl o 0,8 procenta.
Euro vymazalo všechny své zisky a oslabilo vůči dolaru. Mezi investory se zvyšuje nedůvěra, že by Řecko mohlo brzy dokončit dohodu o restrukturalizaci dluhu a spekuluje se, že by Portugalsko mohlo následovat Řecko a požádat o druhou pomoc. Rostoucí jen pak přináší obavy, že by Japonsko mohlo vstoupit na trh a intervenovat. Dolar již klesl vůči jenu na úroveň z loňského října, kdy Japonsko naposledy zasáhlo proti posilování své měny.
Euro vůči dolaru oslabilo o 0,28 procenta na 1,3088 USD. Dolar vůči jenu oslabil o 0,17 procenta na 76,16 JPY, napsala agentura Reuters.