Roční přepočet znamená, že pokud by se prodej i v dalších měsících vyvíjel tak, jako v lednu, za celý rok by se v USA prodalo zmíněných 4,57 milionu starších domů.
Povzbudivé je na lednových datech především to, že zásoba domů určených k prodeji se snížila na zhruba 2,31 milionu domů, což je nejméně za téměř sedm let. Podle analytiků je to zároveň další důkaz, že realitní trh se v USA postupně zotavuje.
Optimismus poněkud tlumí fakt, že data za prosinec jsou po zpřesnění horší, než se uvádělo. V posledním loňském měsíci se v ročním přepočtu prodalo jen 4,38 milionu domů, zatímco předběžná zpráva hovořila o prodeji tempem 4,61 milionu domů ročně. Ekonomové přitom vycházeli z předběžných dat.
Ekonomové v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že prodej starších domů se v ročním přepočtu zvýší na 4,65 milionu.
Bez sezonního přepočtu se v samotném lednu prodalo jen 257.000 starších domů, což je proti předchozímu měsíci o 26,4 procenta méně. Proti lednu minulého roku je to čtyřprocentní nárůst.
Takzvaný medián, tedy střední cena prodávaného domu, v lednu činil 154.700 dolarů (asi 2,94 milionu Kč). To je o dvě procenta méně než před rokem. Nejdražší domy jsou tradičně v oblasti severovýchodního pobřeží, kde cenový medián činil 225.700 dolarů (asi 4,29 milionu Kč), nejlevnější v oblasti Středozápadu. Tam činil medián 122.000 dolarů (asi 2,32 milionu Kč).