Irsko se v listopadu 2010 s Evropskou unií a MMF dohodlo na záchranném úvěru v celkové hodnotě 85 miliard eur (zhruba 2,1 bilionu Kč). Stalo se tak po Řecku druhou zemí eurozóny, která musela kvůli dluhové krizi požádat o zahraniční finanční pomoc. Loni v dubnu se k těmto dvěma zemím připojilo Portugalsko.
MMF soudí, že Irsko dělá pokroky v provádění úsporných opatření, ke kterým se zavázalo, aby mohlo mezinárodní pomoc čerpat. Podle agentury AFP jsou úsporné kroky, které zavádí irská vláda, jedněmi z nejtvrdších v Evropě.
Podle dohody o finanční pomoci bylo cílovou úrovní pro loňský deficit 10,6 procenta hrubého domácího produktu. Irský ministr financí Michael Noonan a zástupci mezinárodních věřitelů v druhé polovině ledna informovali, že rozpočtový schodek Irska loni klesl pod deset procent hrubého domácího produktu.
Představitelé EU, MMF a Evropské centrální banky tehdy uvedli, že Irsko je při snižování rozpočtového deficitu úspěšnější, než stanovují podmínky dohody o pomoci. Odhad letošního růstu irské ekonomiky ale snížili na půl procenta z dříve předpokládaného jednoho procenta, protože země podle nich dál "čelí významným problémům".
Do roku 2015 by Irsko mělo snížit schodek rozpočtu pod tři procenta HDP. V roce 2010 se deficit vyšplhal na rekordních 32 procent kvůli nákladům na záchranu šesti bank.