"Světová ekonomika sice může být na cestě k oživení, není tu však velký prostor k manévrování a žádný prostor pro politické chyby," uvedla Lagardeová. "Světová ekonomika již nestojí na hraně a máme důvod být optimističtější. Optimismus nás však nesmí dovést k falešnému pocitu bezpečí. Stále existují významné hospodářské a finanční slabiny, s nimiž se musíme vypořádat," dodala.
Hrozbu pro světovou ekonomiku podle Lagardeové představují zejména vysoké dluhy vyspělých zemí a stoupající ceny ropy. Zvyšuje se navíc nebezpečí, že hospodářská aktivita v rozvíjejících se zemích ve středně dlouhém období zpomalí.
Vyspělé ekonomiky musí podle Lagardeové pokračovat v makroekonomické podpoře, vyvážené fiskální politice a reformách, aby napravily škody způsobené krizí a posílily svou konkurenceschopnost.
Lagardeová rovněž pochválila Čínu za její příznivou roli v době světové finanční krize. "Čína pomohla učinit globální ekonomický systém méně náchylným k ničivým krizím," řekla šéfka MMF. Dodala, že přetrvávající slabost vyhlídek světové ekonomiky podtrhuje důležitost toho, aby si Čína udržela významnou roli v globálních politických rozhovorech a zrychlila reformy své vlastní ekonomiky. Upozornila, že pokud Čína provede další hospodářské reformy, mohl by se čínský jüan v budoucnosti stát rezervní měnou.
Lagardeová rovněž zdůraznila potřebu spolupráce velkých světových ekonomik. "Všichni jsme propojení a navzájem se ovlivňujeme," řekla. "Pokud budeme stát při sobě, bude celek silnější než součet jeho jednotlivých částí," dodala.