V newyorském závěru Dow Jonesův index klesl o 0,60 procenta na 13.046,14 bodu. Širší index S&P 500 oslabil o 0,72 procenta na 1392,79 bodu, a sestoupil zpět pod hranici 1400 bodů, kterou před týdnem překonal poprvé od poloviny roku 2008. Index technologického trhu Nasdaq po ztrátě 0,39 procenta uzavřel na 3063,32 bodu.
Aktivita v čínském zpracovatelském sektoru klesla v březnu pátý měsíc za sebou a tempo poklesu se zrychlilo. Nečekaně výrazné zhoršení vykázal index průmyslové aktivity pro eurozónu a zejména silně klesla aktivita ve Francii a Německu. Údaje snížily naděje na to, že se Evropa vyhne recesi a čínská ekonomika brzy překoná útlum.
Údaje z USA ukázaly, že počet žadatelů o podporu v nezaměstnanosti minulý týden klesl na minimum za čtyři roky. Zpráva potvrdila příznivý vývoj domácího trhu práce, trhu to ale k oživení nepomohlo.
Americké akcie zažily v minulých dvou týdnech dlouho růstovou sérii, podněcovanou příznivými údaji z americké ekonomiky a zmírněním obav z dluhové krize v Evropě. Série vyvrcholila v pondělí, kdy se index S&P dostal na nejvyšší úroveň od května 2008 a necelých deset procent od svého rekordního maxima z října 2007. Poté ale na trhu převážilo vybírání zisků a korekční pokles.
Evropské akcie dnes oslabily počtvrté za sebou a jejich index FTSEurofirst 300 se propadl o 1,1 procenta. "Investoři si vybrali pauzu v obavách, že globální ekonomika by mohla vstoupit do recese," řekl agentuře Reuters k nynějšímu propadu světových akcií Jack DeGan z firmy Harbor Advisory Corp.
Překvapivě slabé údaje z eurozóny se na devizovém trhu odrazily v poklesu eura. Japonský jen výrazně zpevnil díky zprávě o prvním přebytku zahraničního obchodu Japonska po pěti měsících.
Kurz eura vůči dolaru nakonec oslabil o 0,2 procenta na 1,3182 USD. Vůči japonskému jenu se propadl o 1,4 procenta na 108,72 JPY a vzdálil se od středečního pětiměsíčního maxima 111,43 JPY. Jen proti dolaru stoupl o 1,1 procenta na 82,47 JPY.