Hodnota indexu nákupních manažerů (PMI) v březnu vzrostla o 2,1 bodu na 53,1 bodu. Dále se tak vzdaluje hranici 50 bodů, která je předělem mezi poklesem a růstem aktivity. Index se v listopadu propadl pod hranici růstu poprvé od počátku roku 2009, což zvýraznilo hrozbu útlumu druhé největší ekonomiky světa. Od prosince však opět roste.
Analytik CFLP Čang Li-čchün uvedl, že růst nových továrních zakázek ukazuje na oživení v různých sektorech. Nadále se však objevují známky oslabení vývozu, investic a poptávky spotřebitelů, což je znepokojující. V Číně také často oživuje zpracovatelský sektor a stavebnictví na jaře po oslavách lunárního Nového roku a zasedání čínského parlamentu.
Růst čínské ekonomiky v posledním čtvrtletí loňského roku zpomalil na 8,9 procenta, protože Peking zvýšil úrokové sazby a zpřísnil opatření, která mají zmírnit inflaci. V prosinci však představitelé vlády změnili názor a slíbili poskytnout více bankovních úvěrů, a pomoci tak firmám lépe se vyrovnat s poklesem globální poptávky, napsala agentura AP.