Březnový pokles analytici očekávali, protože klimatické podmínky na konci zimy zpravidla umožňují rozjezd venkovních prací. To se týká zejména stavebnictví, ale i zemědělství. V ryze zemědělských okresech Česka během března odešla z evidence téměř desetina uchazečů, Ústecký kraj ale bývá jarní pokles nezaměstnanosti tradičně mnohem slabší. Ve většině okresů ubylo okolo dvou procent nezaměstnaných, na Chomutovsku a Teplicku se ale jejich počty prakticky nezměnily.
Teplicko na sebe upozornilo i jinak - na jedno volné místo připadá 41,8 uchazeče, což je v příslušném celostátním žebříčku třetí nejvyšší počet. Situaci ale zřejmě zkresluje fakt, že volná místa už firmy od ledna nemusí úřadu práce hlásit. Jiný unikát patří Mostecku - největší rozdíl mezi nezaměstnaností mužů a žen. V celostátním průměru je podíl žen bez práce asi o 20 procent vyšší, na Mostecku je ale rozdíl dvojnásobný - 43 procent. Práci si tam hledá 13,6 procenta mužů a 19,4 procenta žen.
Ústecký kraj platí už od začátku 90. let za nezaměstnaností nejvíce stižený region a nezmění se to ani teď. První místa ve srovnání jednotlivých okresů sice po zimě stále patří Jesenicku a Bruntálsku, které mají podíl lidí bez práce přes 17 procent, hned za nimi je ale s 16 procenty Mostecko. V první desítce okresů s nejvyšší mírou nezaměstnanosti patří čtyři ze sedmi do Ústeckého kraje, výjimka je jen Teplicko, Lounsko a Litoměřicko. I ty se ale umístily hned v další desítce.