"Německá ekonomika je sice ve velmi příznivé situaci, záměrně jsme ale zůstali v našich předpovědích opatrní," řekl ministr hospodářství Philipp Rösler. "Je to proto, že přetrvávají vysoká rizika na mezinárodním poli. Zejména nebyla vyřešena dluhová krize v Evropě," dodal. Za riziko pro ekonomiku označil také růst cen ropy.
Rösler rovněž uvedl, že Německo je pro návrat měnové politiky Evropské centrální banky do "normálního režimu" a chce, aby se plně zaměřila na svůj cíl udržovat cenovou stabilitu. ECB během dluhové krize poskytovala bankám mimořádné úvěry a nepřímo podporovala vlády zadlužených zemí nákupy jejich dluhopisů na trhu, což vyvolávalo odpor jejích německých členů a nespokojenost v Berlíně,
Vláda v lednu snížila odhad růstu ekonomiky pro letošní rok na 0,7 procenta z říjnové prognózy 1,0 procenta. V loňském roce německá ekonomika vzrostla o tři procenta a druhým rokem za sebou si udržela silný růst. V posledním čtvrtletí loňského roku však HDP mírně klesl.
Německá ekonomika byla v posledních dvou letech od recese motorem růstu celé eurozóny a vzhůru ji táhl zejména vývoz. Na německé ekonomice do značné míry závisí český vývoz.