Investiční fond postoupil do druhého kola výběrového řízení společně s dalšími třinácti společnostmi z celé Evropy, ale například i z Japonska, Alžírska, Izraele a Ázerbájdžánu.
Představitelé skupiny PPF již dříve uváděli, že po "velkém třesku", kterým je v případě Řecka tamní finanční krize, se rodí velké příležitosti. Účast na řecké privatizaci by navíc mohla přinést diverzifikaci Kellnerovu byznysu, který se dnes z převážné části rozvíjí v Rusku.
PPF také vstoupila do řecké banky Piraeus, kde drží podíl necelých šest procent. Kellner nicméně připustil, že zájem o řeckou privatizaci nemusí nutně skončit tím, že PPF další aktiva koupí.
Mezi favority tendru na prodej státního podílu v DEPA patří ruský Gazprom, který Řecku dodává většinu plynu, a italské společnosti ENI a Edison. Italové s Řeky spolupracují na budování plynovodu South Stream.
DEPA má strategický význam, protože je klíčovým účastníkem takzvaného jižního koridoru, kterým povedou plynovody z východu do západní Evropy a budou přepravovat surovinu z Ruska i jiných zemí. DEPA drží přes polovinu v řecké distribuci, vlastní přímořský terminál na zkapalněný zemní plyn LNG a také zcela ovládá provozovatele plynovodů DESFA.
To, že se do tendru přihlásil PPF Capital Partners Fund, podle E15 naznačuje, že Kellnerovi lidé zájem o řeckou plynárenskou firmu zatím přímo nespojují s nástupem do energetiky střední Evropy a Německa. Expanzi na těchto trzích má na starosti Energetický a průmyslový holding (EPH), v němž má největší podíl právě Kellner. Vyhledávání nových příležitostí v Řecku řídí muž číslo dvě ve skupině PPF Jiří Šmejc.
EPH nyní usiluje i o koupi českého operátora plynovodů Net4Gas a také o podíl ve slovenské plynárenské jedničce SPP. Rovněž tyto transakce by pro Kellnera a jeho partnery znamenaly investice v řádu desítek miliard korun, dodala E15.