"Já si myslím, že akcie jsou teď v dlouhodobém výhledu velmi atraktivní," řekl Buffett. Přiznal ale, že nemá tušení, jakým směrem se akcie vydají v nadcházejících týdnech. Naopak zdůraznil své letité pravidlo, že není dobré akcie prodávat na základě každodenních titulků ve sdělovacích prostředcích.
Společnost Berkshire Hathaway začala v minulých dnech nakupovat akcie ve dvou významných amerických firmách a v nákupech bude pokračovat i dnes, pokud ceny ještě klesnou, řekl Buffett. Jako obvykle názvy podniků neřekl, sdělil však, že Berkshire Hathaway už je v portfoliu má.
Buffett řekl, že výsledky parlamentních voleb v Řecku a prezidentských voleb ve Francii jej nepřekvapují. Podle něj se tím jen potvrzuje, jak je těžké uřídit skupinu 17 různých zemí a přimět jejich zástupce ke shodě v klíčových otázkách. Především pak za situace, kdy lídři žádají voliče, aby souhlasili s dalšími úsporami a výdajovými škrty.
"Je to obrovský trh, který poroste," podotkl Buffett s tím, že současné potíže Evropu nezničí. Část analytiků si myslí, že Řecko je teď na cestě z eurozóny, Buffett ale svůj názor na tuto otázku neřekl.
V rozhodujícím druhém kole prezidentských voleb ve Francii v neděli vyhrál socialista François Hollande, který u voličů zabodoval díky slibům o zvyšování vládních výdajů a daní. Porazil tak dosavadního prezidenta Nicolase Sarkozyho, který je zastáncem úsporného kurzu. V Řecku pak voliči v odporu k úsporám výrazně snížili podporu vládních proevropských stran, které nezískaly většinu potřebnou k vytvoření nové vlády. Ohrožena je tedy politika, která zatím Řecko chránila před úplným bankrotem a odchodem z eurozóny.
Po jiné cestě než Evropa jdou teď podle Buffetta Spojené státy. Ty už problém se svými bankami dávno uchopily a z velké části vyřešily. Díky tomu se teď stav americké ekonomiky může dál zlepšovat. Bude to ale zřejmě pozvolný proces, a to tak dlouho, dokud se k růstu nevrátí i trh obytných nemovitostí.