Zlepšení ratingu znamená, že veškerý majetek Fordu, včetně továren a loga ve tvaru modrého oválu, je zpátky v rukách firmy a nebude již sloužit jako zajištění dluhu. Ford použil majetek jako bankovní záruku v roce 2006, aby získal úvěr 23,5 miliardy USD (469,4 miliardy Kč), díky kterému se vyhnul bankrotu. Aby získal Ford majetek zpět, potřeboval investiční rating od dvou ratingových společností. Agentura Standard & Poor's dosud rating Fordu nezvýšila a v březnu uvedla, že podobný krok zatím neplánuje.
"Hlavním faktorem při našem rozhodování o investičním ratingu pro Ford bylo, zda je, nebo není společnost schopná udržet si svůj silný výkon," uvedl viceprezident Moody's Bruce Clark. "Dospěli jsme k závěru, že zlepšení, kterého Ford dosáhl, bude pravděpodobně trvalé." Agentura dodala, že věří, že Ford si dokáže udržet investiční stupeň i při poklesu v Evropě. Firma má nyní v hotovosti 20 miliard USD a je ukázněná při snižování nákladů, kontrole výroby a snižování výdajů za pobídky, dodala Moody's.
Ford přišel o investiční rating v roce 2005, kdy zaznamenal miliardové ztráty kvůli propadu zájmu o sportovně-užitkové vozy. Firma se rozhodla riskovat, že přijde o své logo, a vzala si obrovský restrukturalizační úvěr. Díky tomu se na rozdíl od konkurenčních automobilek General Motors a Chrysler Group vyhnula bankrotové ochraně a mohla přepracovat svoji nabídku vozů.
Zvýšení ratingu na investiční stupeň podpoří plán oživení. Firmy s investičním stupněm platí nižší úroky z dluhu, protože jsou považované za méně náchylné k bankrotu. Pro Ford bude snazší si půjčit na projekty, jako jsou nové závody v Asii.
Ford měl na konci prvního čtvrtletí dluh 13,7 miliardy USD a očekává se, že do roku 2015 ho sníží na deset miliard USD. V březnu automobilka obnovila vyplácení dividend, poprvé od září 2006, napsaly agentury AP a Reuters.