V poledne newyorského času (18:00 SELČ) se Dow Jonesův index pohyboval kolem 12.510 bodů a proti předchozímu závěru vykazoval růst o 0,6 procenta. Širší index S&P 500 přidával 0,4 procenta na 1320 bodů, zatímco index Nasdaq Composite měl zisk 0,2 procenta a byl na zhruba 2852 bodech.
Velká část obchodníků vkládala do projevu šéfa Fedu velké naděje. Data z posledních dnů totiž ukázala, že vyhlídky globální ekonomiky se zhoršily, což teoreticky vytváří důvod pro další zásah centrálních bank.
Naděje, že se centrální banky chystají ke koordinované pomoci, ale už ve středu částečně zhatil prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi. Naznačil totiž, že než pomůže ECB, musejí s návrhem řešení v první řadě přijít politici. Trhy především zajímá, zda eurozóna prosadí plán vytvořit takzvanou bankovní unii.
Nejpřekvapivější ale zřejmě dnes bylo zmíněné snížení úroků v Číně. Tamní centrální banka snížila základní sazbu o čtvrt procentního bodu na 6,31 procenta. Na trhu se proto začalo spekulovat, že oznámený krok pomůže zvýšit v Číně poptávku. Vzhůru tak v USA zamířily akcie jak energetických firem, tak firem z odvětví základních materiálů.