Investice jsou v současnosti šestinásobně vyšší než v roce 2004. Proti roku 2007, tedy rok předtím než vypukla finanční krize, se investice zvýšily o 94 procent.
První místo v boji o největšího investora do obnovitelných zdrojů energie si loni udržela Čína, jen těsně však za ní zaostaly Spojené státy. Investice v USA stouply o 57 procent na 51 miliard USD, v Číně vzrostly o 17 procent na 52 miliard USD. Třetí skončilo Německo. Největší růst však zaznamenala Indie, a to o 62 procent na 12 miliard USD.
UNEP uvedla, že v oblasti obnovitelných zdrojů energie byl loni důležitý pokles technologických nákladů. Ceny fotovoltaických jednotek se snížily až o téměř 50 procent, ceny větrných turbín pak o zhruba deset procent. V některých rozvinutých zemích však oslabuje politická podpora obnovitelným zdrojům, což je odrazem zvláště úsporných opatření v Evropě.
Obnovitelné zdroje energie, bez velkých vodních elektráren, se na nově instalované kapacitě výroby energie loni podílely 44 procent. V roce 2010 to bylo jen 34 procent.
Nejvíce se loni investovalo do solární a větrné energie. Objem investic do solárních projektů vzrostl o 52 procent na 147 miliard USD. V případě větrné energie však klesl o 12 procent na 84 miliard USD.