Hospodářský výsledek za loňský rok byl podle generálního ředitele společnosti Laurenta Barrieuxe ovlivněn snížením cen dodávek elektrické energie, zvýšením podílu kogenerační výroby, tedy sdružené výroby tepla a elektřiny, a teplými klimatickými podmínkami. Obrat společnosti meziročně klesl přibližně o 14 procent na 8,5 miliardy korun.
Skupina, kterou tvoří osm společností, loni prodala méně tepla i elektřiny. Prodej tepla dosáhl v loňském roce 12.694 terajoulů (TJ), což je o 2210 TJ méně než v roce 2010. Příčinami nižšího prodeje tepla jsou podle Wagnera především mírnější klimatické podmínky i fakt, že šetří zákazníci. Nižší prodej tepla stejně jako menší prodej elektřiny ovlivnila rovněž skutečnost, že součástí společnosti už není Teplárna Trmice. "Pokles prodeje elektřiny byl způsoben rovněž snížením cen elektrické energie a orientací na kogenerační výrobu," vysvětlil Wagner. Upřesnil, že loni bylo prodáno celkem 2036 gigawatt hodin elektrické energie, zatímco předloni to bylo 2654 GWh.
Společnost meziročně také snížila investice. Zatímco v roce 2010 proinvestovala více než čtyři miliardy korun, letos to byla miliarda. Dalkia, která v tuzemsku působí od roku 1991 a zaměstnává 2500 lidí, se soustředila hlavně na obnovu stávajícího výrobního zařízení, jež má pomoci zvýšit účinnost výroby. Zaměřila se i na ochranu životního prostředí a zvyšování podílu obnovitelných a druhotných zdrojů energie ve výrobě.
"Příkladem je zahájení výstavby nové bioelektrárny ve Frýdku-Místku či dlouhodobé využívání veškerého koksárenského plynu v Teplárně Přívoz. Díky využívání biomasy namísto uhlí skupina Dalkia v minulém roce ušetřila téměř 140.000 tun oxidu uhličitého. Nahradila tím přes 1100 vagonů uhlí," uvedl Barrieux.