Celková průmyslová výroba klesla proti předešlému měsíci o 0,1 procenta po dubnovém vzestupu o 1,1 procenta, kdy vykázala nejrychlejší nárůst od prosince 2010. Zpracovatelský průmysl zaznamenal pokles o 0,4 procenta po dubnovém růstu o 0,7 procenta. Produkce veřejně prospěšných síťových podniků se zvýšila o 0,8 procenta.
Pokles byl patrný v celém zpracovatelském sektoru. Produkce zboží dlouhodobé spotřeby se snížila o 0,5 procenta a výroba zboží běžné spotřeby klesla o 0,2 procenta. Výroba automobilů, která v dubnu vyskočila o téměř čtyři procenta, minulý měsíc spadla o 1,5 procenta a zaznamenala první pokles za šest měsíců.
Míra využití výrobních kapacit v květnu klesla o 0,2 procentního bodu na 79,0 procenta a sestoupila z dubnového čtyřletého maxima. Ukazatel, který sleduje, jak firmy využívají své zdroje, a naznačuje sílu inflačních tlaků, je nyní více než jeden procentní bod pod průměrem posledních 40 let.
Průmyslový sektor sice tvoří jen necelou pětinu celé americké ekonomiky, je ale pro její vývoj klíčový. Hrubý domácí produkt USA v prvním čtvrtletí zažil nečekaně výrazné zpomalení růstu na 1,9 procenta ze tříprocentního tempa na konci loňského roku.