Klesaly hlavně sektory citlivé na vývoj ekonomiky, v čele s těžařským a přepravním. Dařilo se však regionálním bankám. Podle analytiků k tomu přispěla skutečnost, že mezi 15 bankami, kterým v noci na dnešek agentura Moody's snížila rating, nebyla žádná z Japonska.
Pokles jenu vůči dolaru poskytl částečnou podporu předním vývozcům. Akcie firem Sony a Panasonic rostly rovněž v reakci na spekulace, že oznámí příští týden spolupráci ve výrobě televizorů s technologií OLED.
Čtvrteční statistiky posílily obavy investorů o globální ekonomický růst a podpořily zájem o méně rizikové investice. Aktivita ve zpracovatelském sektoru eurozóny podle posledních údajů v červnu klesá již pátý měsíc za sebou. Slabší je i čínský zpracovatelský průmysl a nižší zahraniční poptávka zpomalila růst v amerických továrnách.
Dolar v Asii mírně posiloval. Zájem o americkou měnu podpořilo snížení ratingu 15 předních světových bank agenturou Moody's, které zvýšilo zájem o bezpečnější investice. Dolaru se daří také k jenu díky obavám z dalších ekonomických problémů Japonska a očekávání, že japonská centrální banka znovu uvolní měnovou politiku. Obchodníci nyní čekají na summit ministrů financí Evropské unie, kde by se mohlo jednat o vytvoření fiskální a bankovní unie a Španělsko by zde mohlo formálně požádat o pomoc pro své banky.
Dolar k euru posílil o 0,1 procenta na 1,2536 USD a k jenu stoupl o 0,3 procenta na 80,44 JPY. Dolarový index, který měří výkon dolaru vůči koši hlavních světových měn, se držel blízko svého týdenního maxima na 82,398 bodu, napsala agentura Reuters.