Apple usiloval o soudní zákaz prodeje výrobků Motoroly, protože údajně porušují patentová práva Applu. Posner však v pátek rozhodl, že ani jedna ze stran nemá nárok na soudní zákaz prodeje. Rozhodnutí je pro Apple ranou, protože doufal, že výhra ve sporu proti Motorole mu pomůže získat převahu na trhu s chytrými telefony nad přístroji s operačním systémem Android od Googlu.
Motorola žalovala Apple v říjnu 2010 a žaloba byla považována za preventivní krok před hrozbou žaloby od Applu. Apple pak ve stejném měsíci podal vlastní žalobu na Motorolu.
Mluvčí Applu Kristin Huguetová se odmítla k rozhodnutí soudu vyjádřit. Mluvčí Motorola Mobility Jennifer Ericskonová uvedla, že firmu Posnerovo zamítnutí obvinění od Applu potěšilo. Obě strany se mohou proti rozhodnutí odvolat.
Podle písemného zdůvodnění Posnera Motorola prodává produkty, které konkurují iPhonům, avšak veškerý její postup je legální a nepoškozuje patentová práva Applu. Motorola může navrhnout menší technologické prvky, které pokrývají patenty Applu, a zákaz prodeje telefonů by byl nespravedlivou výhodou pro Apple. Apple podle něj také nemůže jasně dokázat, že telefony Motoroly mu způsobily tak výraznou ztrátu důvěry spotřebitelů, aby to stačilo na předběžný zákaz.
Jediným světlým bodem pro Apple je, že Motorola nemůže usilovat o zákaz prodeje iPhonů v případě patentového sporu vůči Applu. Motorola slíbila že poskytne patent, který pokrývá základní aspekty mobilní komunikace, dalším firmám za poctivých a rozumných podmínek výměnou za to, že tato technologie bude přijata za průmyslový standard. Podle soudce tak nelze zakázat Applu používat vynález, který musí použít proto, aby se s jeho přístroji mohlo telefonovat, napsala agentura Reuters.