Za celý týden index ztratil 0,6 procenta. Širší index Topix dnes klesl o 1,8 procenta, což byl nejvyšší propad za šest týdnů. K vysokému poklesu však přispěl rovněž nízký objem obchodů.
Index bankovního sektoru oslabil o 3,3 procenta, nejvíce od loňského březnového zemětřesení. K poklesu přispěla zpráva, že místní úřady vyšetřují stanovování místního mezibankovního indexu, které bylo spuštěno poté, co se objevilo podezření z manipulování při stanovování podobného indexu Libor v zahraničí.
Příznivé výsledky hospodaření amerických firem pomohly v USA širšímu indexu S&P 500 k růstu na nejvyšší hodnotu za 2,5 měsíce. Investory však znervóznily nejnovější statistické údaje z USA. Zpracovatelský průmysl v oblasti středního Atlantiku již třetí měsíc za sebou klesl. Prodej starších domů byl slabší, než se čekalo, a více Američanů minulý týden požádalo o podporu v nezaměstnanosti.
Euro v Asii pokračovalo v poklesu vůči dolaru. Důvodem jsou obavy o zdraví Španělska, které způsobily i růst výnosů španělských dluhopisů. U desetiletých dluhopisů výnos stoupl nad sedm procent, což je hranice, kterou trhy považují za neudržitelnou a při které musely požádat o pomoc další země eurozóny.
Euro vůči dolaru kleslo o 0,2 procenta na 1,2253 USD. K jenu oslabilo o 0,2 procenta na 96,30 JPY. Dolar vůči jenu posílil o 0,1 procenta na 78,60 JPY, napsala agentura Reuters.