V meziročním srovnání hrubý domácí produkt zrychlil růst na 6,4 procenta z 6,3 procenta v prvním čtvrtletí. Ekonomové v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že ekonomika zpomalí růst na 6,1 procenta.
Výsledek signalizuje, že ekonomika zemí v jihovýchodní Asii je patrně v lepším stavu, než se myslelo. Spolu s Čínou tyto země relativně dobře odolávají zpomalení ekonomické aktivity ve vyspělém světě, hlavně v zemích západní Evropy.
Většina ekonomů se domnívá, že indonéská centrální banka nebude v blízké době zvyšovat sazby a nechá je na dosud nejnižší úrovni až do příštího roku. Část expertů si ale myslí, že vysoký růst domácí poptávky bude nutné řešit právě zpřísněním měnové politiky.
Vysoká domácí poptávka stimuluje dovoz, takže bilance zahraničního obchodu už je teď v deficitu. To má nepříznivé dopady i na kurz tamní měny rupie.
Indonéská ekonomika teď s výjimkou Číny roste rychleji než ekonomiky takzvané skupiny BRICS. Do té patří vedle Číny také Brazílie, Rusko, Indie a Jihoafrická republika. Část ekonomů si myslí, že Indonésie by mohla díky parametrům své ekonomiky řady BRICS rozšířit.