Dow Jonesův index přidal 51,09 bodu a obchodní den uzavřel růstem v rozsahu 0,39 procenta na hodnotě 13.168,60 bodu. Širší index S&P 500 zpevnil o 0,51 procenta na 1401,35 bodu, zatímco index Nasdaq Composite si připsal 0,87 procenta na 3015,86 bodu.
Významný je především růst u indexů S&P 500 a Nasdaq Composite. Zatímco první z nich po více než třech měsících dokázal zavřít nad hranicí 1400 bodů, Nasdaq po zhruba stejné době zavřel nad 3000 body. Ani v jednom případě nejde o významnou technickou úroveň, v obou případech však indexy zdolaly důležité úrovně psychologické.
"Pokud ECB rozšíří bilanci, pak budou výnosy dluhopisů dál klesat," řekl analytik Joseph Tanious z finanční společnosti J.P. Morgan Funds. Právě pokles výnosů státních dluhopisů Itálie a Španělska v posledních dnech hodně přispěl ke zlepšení nálady na burzách. Relativně příznivé zprávy ale přicházejí i z Řecka.
V úterý byl zájem hlavně o akcie energetických společností, kterým pomohl růst cen ropy, zvyšovaly se ale i ceny akcií bank. Dolů se naopak vydaly akcie farmaceutické společnosti Elan, kterým uškodila zpráva, že partnerské firmy Pfizer a Johnson & Johnson vzdaly snahu o vývoj přípravku proti Alzheimerově nemoci.
Na devizových trzích mírně zpevnilo euro, které tak navázalo na růst z konce minulého týdne. Jednotná evropská měna se tak nachází v blízkosti měsíčního maxima vůči dolaru. Nadále se daří také australskému dolaru, jemuž v úterý pomohla tamní centrální banka. Ta zatím nepřikročila k dalšímu uvolnění měnové politiky.
Euro vůči dolaru zpevnilo o 0,1 procenta na 1,2416 USD, a zůstává tak v blízkosti měsíčního maxima 1,2443 USD, kde bylo v pondělí. Podle technické analýzy by mohlo vystoupit až na 1,2764 USD. Vůči švýcarskému franku euro zpevnilo na 1,2093 CHF, zatímco australský dolar k americkému se dostal na 1,0604 USD.