Provozní zisk bez mimořádných položek se snížil o 77,8 procenta na 19,6 miliardy HUF. Průměrná těžba se snížila na 113.700 barelů denně ze 149.200 barelů ve stejném období loni, protože chorvatská divize INA musela letos v únoru přerušit své aktivity v Sýrii.
Provozní zisk v divizi průzkumu a těžby se snížil o sedm procent na 69,5 miliardy HUF. Divize zpracování a prodeje se pak bez mimořádných položek propadla do ztráty 37 miliardy forintů, napsala agentura Reuters.
Součástí skupiny MOL je slovenská rafinerie Slovnaft, prostřednictvím které působí i na českém trhu s pohonnými hmotami. Od roku 2007 spolupracuje MOL s českou energetickou firmou ČEZ. Ta tehdy koupila 7,7 milionu akcií maďarského podniku, aby mu pomohla v boji proti převzetí rakouskou ropnou a plynárenskou skupinou OMV. ČEZ a MOL v minulosti rovněž založily společný podnik pro investice do plynových elektráren. Zatím plánují elektrárny v Maďarsku a na Slovensku.
Minulý měsíc se MOL dohodl se společnostmi Bohemia Realty Company a Pap Oil na koupi 124 čerpacích stanic sítě Pap Oil. Celkem tak bude v Česku provozovat 149 čerpacích stanic a s přibližně pětiprocentním maloobchodním tržním podílem bude pátým největším hráčem na českém trhu.
Skupina MOL provozuje pět rafinérií a dvě petrochemické jednotky v Maďarsku, na Slovensku, v Chorvatsku a Itálii. Rovněž vlastní síť více než 1600 čerpacích stanic ve střední a jihovýchodní Evropě, které provozuje pod sedmi značkami v 11 zemích. Prostřednictvím společnosti FGSZ provozuje 5800 km dlouhou plynovodní soustavu v Maďarsku.