Soud povolil správkyni OP prodat mimo dražbu hlavní areál podniku

31.08.2012 | , Financninoviny.cz
Zpravodajství ČTK


perex-img Zdroj: Finance.cz

Prostějov 31. srpna (ČTK) - Krajský soud v Brně ve čtvrtek povolil insolvenční správkyni zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov Miloslavě Horské prodat hlavní areál textilky mimo dražbu. ČTK dnes informaci získala z insolvenčního rejstříku. Podle znaleckého posudku hodnota areálu včetně správních a výrobních budov, skladů, parkoviště a dalších částí činí zhruba 170 milionů korun.

Prodej hlavního výrobního areálu OP v Prostějově již dříve schválil věřitelský výbor i zajištěný věřitel, Česká spořitelna. "Povolení prodeje mimo dražbu je prvním krokem. Samotný prodej chci zahájit ještě letos," řekla na konci července ČTK insolvenční správkyně.

Soud ale pro prodej hlavního výrobního areálu OP mimo dražbu stanovil několik podmínek. Vybrána musí být nejvhodnější nabídka a cena zaplacena nejpozději při podpisu kupní smlouvy, kterou musí schválit zajištěný věřitel.

Insolvenční správkyně již loni v listopadu zahájila prodej bývalých pobočných závodů někdejší největší tuzemské textilky. Většina z nich již našla kupce. Například jesenický areál si vybral švédský výrobce pánské a dámské konfekce Cavaliere.

Správkyni se podařilo prodat i poslední funkční část zkrachovalého OP - výrobu na míru. Koupila ji společnost AMF Reece CR, která vyrábí průmyslové šicí stroje. Výrobu firma postupně přestěhuje z areálu OP do svého závodu v Prostějově.

Nyní Horská opět nabízí ke koupi bývalé pobočky textilky v Olomouci a Ostravě. V prvním výběrovém řízení se je prodat nepodařilo. Hodnota výrobního areálu v Olomouci činí podle znaleckého posudku 21 milionů korun, ostravský areál znalec ohodnotil na 40,4 milionu Kč. Bývalé pobočky v Olomouci a Ostravě podnik uzavřel již v roce 2008.

Své pohledávky vůči OP nárokuje podle informací v insolvenčním rejstříku 555 věřitelů, kteří požádali o více než dvě miliardy korun. Znalci hodnotu podniku odhadli na zhruba miliardu Kč. V dobách, kdy Oděvní podnik provozoval své pobočné závody, pro něj pracovalo až 10.000 lidí, nyní jich zaměstnává několik stovek.

Autor článku

 

Články ze sekce: Zpravodajství ČTK