V závěru newyorského obchodování Dow Jonesův index vzrostl o 0,6 procenta na 13.090,84 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 stoupl o 0,5 procenta na 1406,58 bodu a ukazatel technologického trhu Nasdaq posílil o 0,60 procenta na 3066,96 bodu.
Obchodování zůstalo na výrazně podprůměrné úrovni minulých dní. I přes dnešní přírůstky indexy vykázaly druhý týden poklesu, za celý srpen ale mírně získaly.
Bernanke v pozorně sledovaném projevu nevyloučil další podporu ekonomiky, i když žádné konkrétní kroky ani jejích načasování nenaznačil. Trhy nejprve Bernankeho slova zklamala a počáteční růst akcií se zpomalil, brzy se ale obnovil výrazný růst. Důležité pro obrat na trhu bylo podle komentátorů zřejmě to, že Bernanke vyjádřil "hluboké obavy" z vysoké nezaměstnanosti a stagnace trhu práce.
"Nemohl dát najevo jasněji, že není spokojen se stavem ekonomiky a s mírou nezaměstnanosti a že je vzhledem k tomu připraven jednat," řekl agentuře Reuters ekonom bostonské firmy LPL Financial John Canally.
Trh podpořily i poslední údaje ukazující na zlepšení americké ekonomiky. Dnes vyšly zprávy o růstu jednoho z ukazatelů spotřebitelské důvěry v USA na tříměsíční maximum a o silném vzestupu zakázek amerických průmyslových podniků.
Dolar po Bernankeho vyjádření nakonec dál klesl, protože jeho slova šéfa Fedu zachovala vyhlídky na pumpování nových peněz do ekonomiky. Dolarový index spadl na tříměsíční minimum a kurz eura k němu vystoupil na maximum za dva měsíce. Euro podporují naděje na to, že Evropská centrální banka oznámí příští týden důrazné kroky na podporu zemí ohrožených dluhovou krizí
Euro vůči dolaru ke konci obchodování zpevnilo o 0,6 procenta na 1,2578 USD a během dne se dostalo až na 1,2636 USD, maximum od 2. července. Za celý týden evropská měna zpevnila o 0,5 procenta. Dolar proti jenu oslabil o 0,4 procenta na 78,30 JPY.