Souhrnný index ISM klesl na 49,6 bodu z červencové úrovně 49,8 bodu. Zůstal tak pod hranicí 50 bodů, které je předělem mezi poklesem a růstem aktivity. Ekonomové podle agentury Reuters očekávali zvýšení na rovných 50 bodů.
Složka nových zakázek se propadla na 47,1 bodu, což byl nejhorší výsledek od dubna 2009. Index zaměstnanosti klesl o 0,4 bodu na 51,5 bodu, nejníže od listopadu dubna 2009. Mírně stoupl index exportu, který ale se 47 body zůstává kvůli recesi v eurozóně a zpomalení v Asii hluboko v pásmu poklesu.
Pondělní údaje agentury Markit ukázaly pokračování poklesu aktivity zpracovatelského sektoru v eurozóně. Její index ale z červencového třídenního minima 44 bodu stoupl na 45,1 bodu. Klesá také průmyslová aktivita v Číně, kde index tamního statistického úřadu vykázal první propad pod 50 bodů od loňského listopadu.
Dnešní údaje ministerstva obchodu USA ukázaly rovněž výrazný pokles stavebních výdajů. V červenci tyto investice klesly o 0,9 procenta, což byl nejhlubší pokles za poslední rok a první oslabení od března.
Ve druhém čtvrtletí tempo růstu americké ekonomiky zvolnilo na 1,7 procenta ze dvou procent v prvním čtvrtletí. Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v červenci překvapivě stoupla na 8,3 procenta.