"Pokud by mne Spolkový sněm pozval, rád přijdu. Byla by to dobrá příležitost vysvětlit, co děláme," řekl Draghi v rozhovoru pro dnešní vydání německého listu Süddeutsche Zeitung. Německá nedůvěra podle něj ztěžuje práci ECB.
"Bylo by hezké, kdybychom mohli vždy spolupracovat s Bundesbankou, v současnosti ale máme odlišné pohledy na to, jak zvládnout krizi," poznamenal Draghi ke kritice nynějšího kurzu ECB ze strany šéfa německé centrální banky Jense Weidmanna, který také jediný v radě ECB hlasoval proti obnovení intervencí banky na dluhopisových trzích. Jeho odpor si Draghi vysvětluje neblahou zkušeností z německých dějin a obavami z inflace.
Chystaný program ECB, navázaný na záchranný fond eurozóny ESM a podmíněný plněním úsporných opatření zasaženými zeměmi, podle Draghiho už přináší pozitivní výsledky. "Jen naše oznámení se postaralo o to, že celosvětově vzrostla důvěra v euro. Manažeři fondů přinášejí své peníze zpět do Evropy, což je dobré pro hospodářství eurozóny," uvedl italský šéf ECB.
Nový program banky byl podle něj nutný, neboť hrozilo, že postižené země samy nezvládnou svou situaci. "Nedělat nic by podle našich odhadů bylo mnohem riskantnější," tvrdí Draghi.
Soudí přitom, že řešení dluhové krize v eurozóně je na dobré cestě. "Vidíme značné pokroky ve Španělsku a v Itálii. Zejména když srovnáme to, čeho dosáhly za posledních šest měsíců, a to, co zanedbávaly mnoho let předtím," poznamenal Draghi.