Podle ruského listu v úvahu připadají Řecko, Irsko a Island, ale i východoevropské státy. "Neřeknu, kdo to je. Je to ale několik zemí, tedy pět států, které se na nás obrátily. Jejich návrhy posuzujeme... Nejsou to velké země," řekl novinářům Siluanov.
Kyperská žádost není žádným tajemstvím, koncem loňského roku už tato země od Moskvy dostala pětiletou půjčku 2,5 miliardy eur s úrokem 4,5 procenta. Přestože ratingové agentury Standard & Poor’s a Moody’s označily Kypr za stát s plnou platební neschopností, je Moskva ochotna poskytnout Nikósii další kredit. Návratnost je přitom podle ruského listu mlhavá.
Motivem půjčky může být podle ruského listu fakt, že kyperské banky spravují účty ruské finanční aristokracie. Jakýkoli finanční otřes na Kypru by se tudíž dotkl ruské elity.
Půjčit Islandu Moskva zvažovala už na podzim roku 2009, kdy islandská vláda žádala půjčku ve výši čtyř miliard eur, píše Nězavisimaja gazeta. Když ale Island dostal půjčku od skandinávských zemí a Mezinárodního měnového fondu, výše půjčky požadované v Rusku se snížila na půl miliardy dolarů.
Mezi další potenciální zájemce o ruské peníze zařadil list některé východoevropské země, například Maďarsko a Bulharsko, případně Lotyšsko nebo Litvu.