Zvýšení počtu boháčů v Česku ovlivnil růst HDP, významnou roli hrála relativně nízká inflace, pozitivní bilance exportu i postavení české měny. Negativní dopad měl naopak pokles cen realit a propad tržní kapitalizace.
Celosvětově se počet lidí s majetkem přesahujícím milion dolarů (asi 18,9 milionu Kč) loni zvýšil o 0,8 procenta na 11 milionů osob. Jejich finanční bohatství ale kleslo o 1,7 procenta na 42 bilionů dolarů. Jediným regionem, který zaznamenal pokles v počtu bohatých lidí, je Severní Amerika. V Asii a Tichomoří je v současnosti o 20.000 boháčů více, než v Severní Americe.
V Evropě počet dolarových milionářů narostl o 1,1 procenta na 3,2 milionu lidí. Jejich majetek ale poklesl o 1,1 procenta na 10,1 bilionu dolarů. "Vývoj v Evropě je významně ovlivněný dluhovou krizí, která již trvá příliš dlouho," uvedl generální ředitel Capgemini Zdeněk Přibyl.
V USA, Japonsku a Německu je 53 procent všech milionářů. Vedou USA s 3,1 milionu boháčů. Velký nárůst zaznamenala čtvrtá Čína, ale absolutní počet milionářů je zde nižší, než u vedoucích zemí. Číňané hodně investují do umění, které se do volně investovatelného majetku nezapočítává.