Dow Jonesův index odepsal 8,06 bodu a obchodní den uzavřel slabší o 0,06 procenta na hodnotě 13.548,94 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,24 procenta na 1457,34 bodu, zdaleka nejhlubší ztráty měl však index Nasdaq Composite. Ten oslabil o 1,01 procenta na 3072,87 bodu.
Čtvrtletní výsledky Googlu se na stránkách americké komise pro cenné papíry (SEC) objevily už během obchodování. Jednak se ukázalo, že výsledky nebyly hotové, neboť obsahovaly i poznámky pro tisk, především ale vyšlo najevo, že Googlu prudce klesl zisk. Hlavní příčinou byly vyšší náklady na převzetí společnosti Motorola Mobility.
Akcie Googlu po předčasně zveřejněné zprávě spadly o více než osm procent, než s nimi burza zastavila obchodování. Po obnovení obchodů začaly akcie ztráty umazávat a v růstu pokračovaly i později v elektronických systémech, kdy reagovaly na slova šéfů Googlu. Ti ujistili, že firma pokračuje v růstu.
"Na trh to mělo obrovský dopad, především na technologické akcie," uvedl šéf investiční společnosti Dearborn Partners Paul Nolte. "To, co se stalo Googlu, je v technologickém sektoru jen pokračováním velmi slabých výsledků hospodaření. V jiných odvětvích ale tak slabé výsledky rozšířeny nejsou," dodal.
Na devizových trzích přestalo zpevňovat euro a naopak se vydalo dolů. Analytici to zdůvodňují tím, že stále přetrvává nejistota kolem Španělska. To se ve čtvrtek dočkalo příznivých výsledků aukce státních dluhopisů, kde mu klesl výnos u všech hlavních splatností. Španělé zvažují, zda požádat o mezinárodní finanční pomoc, nebo nikoli. Analytici ale čekají, že Madrid o pomoc nakonec požádá.
Euro k dolaru odepsalo 0,4 procenta na 1,3064 USD a je pod zhruba měsíčním maximem, na němž bylo ve středu. K japonskému jenu euro zpevnilo o 0,1 procenta na 103,58 JPY, během obchodování ale vystoupilo až na 104,12. To byla nejvyšší hodnota od začátku května. Dolar k jenu vzrostl o 0,4 procenta na 79,24 JPY a je blízko dvouměsíčního rekordu.