Kerviel byl před dvěma lety za velkého zájmu světových médií odsouzen k pěti letům vězení, z toho třem nepodmíněně, za roli v jednom z největších obchodních podvodů v historii. Soud mu také nařídil zaplatit astronomickou částku 4,9 miliardy eur (122,2 miliardy Kč) jako náhradu celé výše škody, kterou podle banky způsobil.
Nyní pětatřicetiletého Kerviela uznal v roce 2010 soud vinným z toho, že zneužil důvěru, padělal dokumenty a nelegálně vstupoval do počítačů. Naopak banku soud očistil od jakékoliv zodpovědnosti za Kervielovy obchody.
Kerviel přiznal své omyly, ale trval na tom, že jeho nadřízení věděli, co dělá, a dokonce ho v tom povzbuzovali. Nadřízení to u soudu popřeli. Strůjce nelegálních obchodů se po rozsudku označil za obětního beránka. Později napsal knihu a stal se svého druhu lidovým hrdinou.
"Pochyby musí být ve prospěch Kerviela. Musí být propuštěn," prohlásil v závěru odvolacího procesu jeden z jeho obhájců. Rozsudek z roku 2010 označil za přehnaný.
Prokurátor ve své závěrečné řeči označil Kerviela za "perverzního člověka a manipulátora". Požádal v odvolacím řízení pro bývalého makléře pět let nepodmíněného vězení, tedy tvrdší trest, než určil původní soud.
Případ vypukl v roce 2008 poté, co banka oznámila, že Kerviel využil znalosti jejího bezpečnostního systému a provedl bez jejího vědomí řadu neautorizovaných finančních transakcí.