Nová akvizice má posílit aktivity firmy v oblasti mimo léky na předpis, které jsou velmi nestabilním podnikáním. Mnoho farmaceutických firem se snaží rozšířit svoji nabídku o prostředky, které nejsou na předpis. Tato oblast je sice méně zisková, avšak léky na předpis jsou velmi rizikovou kategorií, zvláště pokud se nevydaří klinické testy nových preparátů nebo lékům skončí patentová ochrana.
Bayer nabízí za jednu akcii Schiff 34 dolarů, což ve srovnání s páteční závěrečnou cenou akcií na burze představuje zisk 47 procent. Transakce by měl být dokončena ještě v letošním roce.
Tržby Bayeru se ve čtvrtletí zvýšily o 11,4 procenta na 9,665 miliardy eur. Očištěný zisk EBITDA stoupl o 2,2 procenta na 1,85 miliardy eur, což bylo zhruba v souladu s odhady analytiků. Růst divize léků na předpis vyrovnal slabší výkon v divizi umělých hmot.
Firma byla ve třetím čtvrtletí nucena zaúčtovat mimo jiné 205 milionů eur kvůli sporu spojenému s antikoncepcí Yasmin, neboli Yaz, která má způsobovat krevní sraženiny. Kvůli restrukturalizaci firma zaúčtovala mimořádné náklady 134 milionů eur, napsaly agentury AP a Reuters.
Bayer je největší německý výrobce léčiv, známý mimo jiné díky aspirinu. Vyrábí však rovněž prostředky pro ničení plevele, chemikálie a plasty. Firma je druhým největším výrobcem plastů na světě a druhou největší agrochemickou společností. Divize MaterialScience je největším světovým výrobcem vycpávek a izolační pěny a umělých hmot využívaných při výrobě sportovních ochranných brýlí, DVD a automobilového osvětlení.