Růst aktivity je o něco slabší, než ukazovala předběžná data. Podle nich hodnota indexu činila 51,3 bodu. Rozhodující je ovšem hranice 50 bodů, která odděluje růst od poklesu; pokud je index nad 50 body, signalizuje to růst aktivity.
Tempo růstu výroby zrychlilo na 51,4 z předchozích 50,6 bodu, předběžná data ale naznačovala rychlejší růst. Index nových zakázek naopak růst zpomalil a klesl na 51,1 z předchozích 52,3 bodu.
V propadu pokračují nové exportní zakázky, jejichž index klesl na 47,2 z předchozích 48,1 bodu. Snižuje se přitom už pět měsíců v řadě. K propadu přispívají hospodářské problémy v Evropě a slabší růst v Asii, takže klesá i poptávka po americkém zboží.
Hlavní ekonom organizace Markit Trevor Balchin řekl, že podle tohoto průzkumu nezačalo čtvrté čtvrtletí příliš dobře, co se růstu americké ekonomiky týče. Hlavním zdrojem obav je podle něj situace na exportních trzích. Ukazuje se prý, že americké podniky začínají na trzích v Asii opět pociťovat konkurenční cenové tlaky.
Americká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle prvního rychlého odhadu zrychlila růst na rovná dvě procenta. Ve druhém čtvrtletí růst v přepočtu na celý rok dosahoval 1,3 procenta. Ekonomové předpokládají, že celoroční růst se bude rovněž pohybovat kolem dvou procent.