Mluvčí Třineckých železáren Lucie Drahošová ČTK transakci potvrdila. "Mohu pouze potvrdit, že došlo k transakci," řekla. Podle ní společnost koupi nechce více komentovat.
Chrenkova skupina dosud držela v podniku podíl 69 procent. Druhým největším akcionářem je společnost Finitrading.
Američané se zbavili účasti v železárnách po 12 letech. Důvodem je závazek akcionářům, že se firma zaměří především na svá hlavní aktiva a zlepší strukturu nákladů i peněžní toky, uvedl prezident Commercial Metals Company Joe Alvarado. Commercial Metals Company patří s kapacitou 4,8 milionu tun mezi nejvýznamnější výrobce oceli ve Spojených státech amerických. Sídlí v Texasu a podniká ve více než 20 zemích světa. Podíl v třineckém podniku ovládala přes švýcarskou pobočku Commercial Metals International.
Třinecké železárny jsou největším tuzemským výrobcem oceli. V uzavřeném hutním cyklu vyrábějí zhruba 2,5 milionu tun oceli ročně. Hlavní výrobkové portfolio tvoří především ocelové dlouhé válcované výrobky, jako jsou válcovaný drát, kolejnice nebo hutní polotovary. Součástí skupiny Třinecké železárny - Moravia Steel je řada dceřiných společností. Loni Třinecké železárny dosáhly zisku 1,337 miliardy korun. Firma vyrobila nejvíce oceli z podniků v České republice. Zaměstnává téměř 6000 lidí.