Dodávky ropy z 12 členských zemí kartelu klesly v průměru na 31,06 milionu barelů ropy denně z říjnových 31,15 milionu barelů denně. Těžba je však i přes pokles nad dohodnutým limitem 30 milionů barelů denně, přestože se kartel na svém posledním jednání znovu dohodl, že tento strop nebude překračovat.
Listopadová těžba je nejnižší od ledna 2012, kdy činila 30,95 milionu barelů denně. Ve srovnání s vrcholem letos v dubnu je však těžba nižší o zhruba 700.000 barelů.
Příští měsíc bude OPEC jednat o své další těžební politice. Zástupci OPEC již naznačili, že formální snížení těžby není pravděpodobné, protože ceny jsou nad 100 dolary za barel.
Největším producentem v rámci OPEC je Saúdská Arábie, jejíž těžba se však snížila o 50.000 na 9,9 milionu barelů denně. Podle zdrojů byl vývoz ze Saúdské Arábie v listopadu vyšší, ale domácí spotřeba se snížila.
Vývoz z Nigérie se měl původně zvýšit nad dva miliony barelů, ale kvůli únikům ropy, povodním a krádežím naopak klesl. Slabší byl i vývoz z Angoly a dodávky z Libye.
Naopak dodávky z Íránu stouply o 40.000 barelů na 2,71 milionu barelů denně. I tak zůstávají blízko nejnižší hodnoty od roku 1988. Těžba Íránu letos prudce klesá kvůli sankcím USA a Evropské unie namířeným proti jadernému programu země. K růstu v listopadu přispělo obnovení vývozu do Jižní Koreje. Těžba rostla i v Iráku, který již překonal Írán a stal se druhým největším producentem v rámci OPEC.