Hlavní index Nikkei 225 si připsal 45,13 bodu a obchodní den uzavřel vyšší o 0,48 procenta na hodnotě 9446,01 bodu. Za celý listopad má k dobru 5,8 procenta, což je nejvyšší měsíční nárůst od letošního února. Širší index Topix přidal 0,26 procenta na 781,46 bodu
Zájem byl především o akcie vývozních firem, kterým pomáhá slabší jen a které těží z plánů pravděpodobného budoucího premiéra. Další uvolnění měnové politiky by znamenalo, že centrální banka pustí do ekonomiky značné objemy peněz, které by kurz jenu ještě víc snížily.
Na devizových trzích se kurz japonského jenu k dolaru sice ještě trochu snížil, zůstal ale nad nejnižší hodnotou za sedm a půl měsíce. K poklesu kurzu ale podle analytiků přispěl i fakt, že některé japonské firmy mají ve zvyku na konci měsíce domácí měnu prodávat. Určitý vliv pak mohly mít i technické faktory, kdy měnoví obchodníci na prodávají, aby zamezili dalším ztrátám.
Optimismus ale mírnil šéf americké Sněmovny reprezentantů John Boehner, který řekl, že v rozhovorech o řešení fiskální krize v USA zatím nelze hovořit o žádném významném pokroku. Přitom ještě ve středu se z jeho slov zdálo, že krizi je možné do konce roku vyřešit. Pokud by se republikáni a demokraté nedohodli, jak nastoupit cestu vytrvalého snižování fiskálního deficitu, nastoupí začátkem příštího roku automatické výdajové škrty a zvyšování daní.
Dolar k jenu zpevnil o 0,4 procenta na 82,44 JPY a za celý měsíc zpevnil o více než tři procenta. Euro vůči jenu vystoupilo na sedmiměsíční maximum 107,29 JPY a k růstu mu pomohl i pokles výnosů italských a španělských státních dluhopisů. Euro k dolaru zpevnilo až na 1,3015 USD, později ale mírně sestoupilo a v době, kdy končilo obchodování na akciové burze v Tokiu, se prodávalo za 1,2995 USD.