V závěru newyorského obchodování Dow Jonesův index oslabil o 0,16 procenta na 13.391,36 bodu. Širší index Standard & Poor's 500 klesl o 0,21 procenta na 1459,37 bodu. Index technologického trhu Nasdaq ztratil 0,38 procenta a uzavřel na 3100,57 bodu.
Členové výboru pro měnovou politiku Fedu dali na posledním zasedání najevo, že jsou v příštích měsících ochotni dál pokračovat ve stimulačních nákupech dluhopisů. Narůstají však mezi nimi obavy z rizik, které taková politika může mít. Zápis naznačil rostoucí rezervovanost vůči dalšímu zvyšování bilanční rozvahy Fedu, která za poslední čtyři roky narostla na trojnásobek.
Akcie nijak nepodpořila příznivá dílčí statistika z amerického trhu práce, která ukázala výrazný vzestup počtu pracovních míst v soukromém sektoru. Trh zůstal před páteční souhrnnou zprávou o prosincovém vývoji nezaměstnanosti opatrný.
Investoři se po schválení dohody, která odvrátila fiskální krizi, začínají zaměřovat na větší bitvy. Ty se v americkém Kongresu v nejbližší době čekají kvůli nacházejícímu dosažení dluhového stropu a nutnosti řešit dočasně odložený problém snížení vládních výdajů.
Americký dolar na devizovém trhu výrazně rostl a vůči euru stoupl na nejvyšší hodnotu za tři týdny. Do bezpečí americké měny se investoři uchylují v obavách z dalších rozpočtových sporů v USA. Dolar později podpořily i obavy členů Fedu z rizik agresivní podpůrné politiky.
V newyorském závěru euro vůči dolaru kleslo o jedno procento na 1,3053 USD a k jenu oslabilo o 1,1 procenta na 113,90 JPY. Dolar proti jenu zůstal nakonec beze změny na 87,25 JPY, během dne ale vystoupil až na 87,37 JPY, nejvýše od července 2010.