Za celý rok vzrostl prodej starších domů o 9,2 procenta na 4,65 milionu. Bylo to nejvíce od roku 2007, kdy v USA vznikla hypoteční krize a začala splaskávat bublina nereálně nafouknutých cen domů, která vedla k hluboké finanční a ekonomické krizi. Loňský výsledek však byl stále pod úrovní zhruba 5,5 milionu, kterou ekonomové označují za známku zdravého trhu.
V prosinci celoroční tempo prodeje dosáhlo 4,94 milionu domů, což bylo o jedno procento méně než v listopadu. I tak byl ale prosinec po listopadu druhým nejlepším měsícem od listopadu 2009, kdy trh podpořila končící federální podpora novým kupujícím. Analytici podle agentury Reuters čekali v prosinci nárůst na 5,1 milionu domů.
K loňskému oživení trhu dopomohly rekordně nízké sazby hypoték a postupné zotavování trhu práce. Řada Američanů ale stále není ochotna dát svůj dům na trh, protože jejich dluh na hypotéce překračuje aktuální tržní hodnotu nemovitosti.
Zásoba domů k prodeji za loňský prosinec klesla o 8,5 procenta na 1,82 milionu, což byla nejnižší úroveň od ledna 2001. Za celý rok tento ukazatel klesl o 22 procent. Při nynějším tempu prodeje by byly zásoby domů na prodej vyčerpány za 4,4 měsíce, což bylo nejméně od května 2005.
Střední hodnota ceny domu loni vzrostla o 11,5 procenta. V prosinci činila 180.800 dolarů (3,5 milionu Kč).