"Já jsem konzervativec, který je zastáncem nízkých daní. Rozhodně nejsem takovým konzervativcem, který by zastával názor, že podniky by žádné daně platit neměly," řekl britský premiér. "Jednotlivci i podniky musejí platit svůj spravedlivý díl," dodal.
Cameron řekl, že skupina vyspělých zemí G8 by se měla zaměřit právě na to, jak firmám zabránit v neplacení daní. "To je problém pro všechny země, nejen pro Británii," vysvětlil premiér.
Cameron žádnou firmu nejmenoval, Britové ale ještě mají v živé paměti spor tamní vlády s americkými giganty Starbucks a Google. Britští politici tyto dva podniky obvinili z manipulace a ze snahy převádět zisky dosažené v Británii do zemí, kde se platí nižší daně. Starbucks a Google nepopřely, že to dělají, poukazují však na to, že vše je v souladu s legislativou Evropské unie.
"Firmy, které si myslí, že se mohou nadále vyhýbat placení spravedlivého podílu, anebo že mohou dál prodávat v Británii a přitom si vytvářet stále komplexnější způsob placení daní v cizině, aby platily co nejméně, no tak ty se budou muset probudit do reality, protože veřejnost, která to od nich nakupuje, už toho má dost," řekl Cameron.
Britský premiér také znovu kritizoval politické sjednocování Evropy, o němž obsáhle hovořil už ve svém středečním projevu o vztahu Velké Británie a Evropské unie. Cameron v Davosu představitelům EU vzkázal, že je chybou snažit se jednotlivé členské země napasovat do jednoho politického celku a že Británie se těchto snah účastnit nebude.