Vedení Sigma Group v podnikovém časopisu Sigmaprofil oznámilo, že stavbu horkovodní zkušebny chce zahájit letos na jaře. "Investiční náklady zhruba 100 milionů korun znamenají, že se jedná o jednu z nejdůležitějších investičních akcí naší společnosti," uvedl Ladislav Kravák, který má projekt na starost.
Sigma Group nyní může testovat pouze čerpadla na studenou vodu. Sigma Group se ale v budoucnu chce v Česku i zahraničí více zaměřit na teplárenství a zejména jadernou energetiku. "Výstavba horkovodní zkušebny reaguje na neustále rostoucí požadavky a nároky investorů z této oblasti na provádění širokého spektra zkoušek dodávaných čerpadel," uvedl Kravák.
Nová horkovodní zkušebna bude využívat pokročilé matematické simulační metody a její technologie odborníkům umožní přesně změřit parametry čerpadel v reálných provozních podmínkách. Sigma Group na tento strategický projekt získala dotaci z Operačního programu Podnikání a inovace, která může činit až 40 procent investičních nákladů.
Sigma Group na zahraničních trzích spolupracuje například s ruskou společností Rosatom. V případě vítězství česko-ruského Konsorcia MIR.1200 v tendru na dostavbu jaderné elektrárny Temelín by se Sigma Group měla na tomto mnohamiliardovém projektu podílet formou dodávek čerpadel.
Společnost Sigma Group se zabývá výrobou čerpadel pro energetiku, vodní hospodářství, zemědělství, chemii či hutě a doly. V roce 2011 její celkové tržby vzrostly meziročně o 22 procent na 667 milionů korun a čistý zisk se zvýšil z 55,5 milionu korun v roce 2010 na 62,6 milionu korun. Výsledky loňského hospodaření vedení Sigmy Group zatím nezveřejnilo.
V roce 2011 firma Sigma Group zvýšila export čerpací techniky, který se na jejích tržbách podílel dvěma třetinami. Mezi hlavní exportní teritoria patřilo Rusko a Slovensko.
Předloni Sigma Group zaměstnávala v průměru 455 lidí. Firma má základní kapitál 89 milionů korun a jejím jediným akcionářem je kyperská společnost TZ STONES MINING LIMITED.