Swatch vyrábí hodinky jak pro masový trh, tak pro jeho nejvyšší segment, kde nabízí značky jako Omega nebo Tissot. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že zisk za loňský rok se zvýší pouze na 1,49 miliardy franků.
"Signály z trhů po celém světě jasně ukazují, že trvá zdravý růstový potenciál pro sektor výroby švýcarských hodinek i pro společnost Swatch Group," uvedla firma. "Jsou zde realistické vyhlídky, že dlouhodobý růst v odvětví výroby švýcarských hodinek může dosahovat pět až deset procent ročně," píše se dále ve výsledkové zprávě.
Díky solidním výsledkům vedení firmy navrhne zvýšit výplatu dividendy z loňského zisku o 17 procent na 6,75 franku. Roční dividendový výnos by se tím podle aktuální ceny akcií na burze zvýšil nad 1,26 procenta.
Příznivý výhled přitom není samozřejmý, protože firmy, které vyrábějí luxusní doplňky, se potýkají s pomalejším růstem v Číně. Na její trh přitom hodně spoléhaly. Do této skupiny patří například švýcarský výrobce módních doplňků Breguet, týká se to ale i společnosti Swatch.
Švýcarský rival Richemont v lednu překvapil investory sdělením, že růst tržeb v Asii a Tichomoří se prakticky zastavil. Jiní výrobci luxusního zboží ale vidí budoucnost příznivěji. Například britský Burberry, který v září varoval před zhoršením výhledu v Číně, nedávno své hodnocení vylepšil a uvedl, že spotřebitelská důvěra se tam opět zlepšuje.