Uljukajev také řekl, že podporuje text, který k měnové politice v úterý vydala skupina nejvyspělejších zemí světa G7. Její členové v textu potvrdili, že se hlásí k závazku podporovat tržní utváření směnných kurzů. Odmítli tak snahu o umělé zásahy, která se v posledních dnech objevila v souvislosti s návrhem Francie, aby si eurozóna stanovila střednědobý kurz eura.
"My ten názor sdílíme," řekl Uljukajev k obsahu textu G7. "My jsme už víckrát řekli, že v moderním a globálně propojeném světě jsou jednostranné kroky kontraproduktivní. Opatření na podporu domácí poptávky a zvýšení domácí konkurenceschopnosti prostřednictvím snížení kurzu národní měny samozřejmě mohou na chvíli pomoci, ale opravdu jen na chvíli," řekl bankéř na okraj konference v Moskvě.
Ministři financí a guvernéři centrálních bank zemí G20 budou v pátek a v sobotu jednat v Moskvě. Sejdou se v atmosféře slov o měnových válkách, což je fenomén, o němž se začalo hovořit už v roce 2010 a který se teď dostává znovu do popředí. Výrazně k tomu přispěly kroky nové japonské vlády, která si dala za cíl výrazně oslabit kurz jenu, aby podpořila ekonomiku.
Uljukajev už v lednu kroky japonské vlády kritizoval a měnovou politiku Japonska označil za protekcionistickou. Tyto názory dnes zopakoval, jen s tou změnou, že přímo nezmínil Japonsko. Uljukajev je v centrální bance zodpovědný za správu ruských devizových rezerv, které jsou čtvrté největší na světě a přesahují půl bilionu dolarů (asi 9,4 bilionu Kč).
Skupinu G7 tvoří USA, Kanada, Japonsko, Velká Británie, Německo, Francie a Itálie. Je součástí širšího fóra G20, do něhož patří všechny velké země, včetně Ruska, Číny, Brazílie nebo Indie.