"Vyšetřování ukazuje, že společnost Spanghero věděla, že maso označené jako hovězí by mohlo být masem koňským. Podezření tam bylo značné," sdělil na tiskové konferenci činitel francouzského ministerstva pro sociální politiku a ekonomiku Benoit Hamon. Naopak rumunský dodavatel, který v celé aféře figuruje, pravděpodobně neměl zlé úmysly.
Ministryně zemědělství a výživy Stéphane Le Follová řekla, že její úřad společnosti Spanghero patrně odejme licenci.
Skandál se zaměňováním levnějšího koňského masa za hovězí se v polovině ledna objevil ve Velké Británii a v Irsku. Podobných případů se později objevilo více. Koňské maso není zdravotně závadné, jeho nepřiznaná záměna za hovězí je ale podvodem.
Úřady ve Velké Británii také oznámily, že do lidského potravního řetězce ve Francii se mohlo dostat maso ze šesti koní, v jejichž těle byly zjištěny stopy koňského analgetika fenylbutazon. Maso kontaminované tímto přípravkem se podle úřadu mohlo po "určitou dobu" prodávat spotřebitelům. Zdravotní riziko pro člověka je ale podle úřadu velmi nízké.
České ministerstvo zemědělství ČTK sdělilo, že zaměňování koňského masa hovězím se v České republice zatím nezjistilo. Dozorové orgány na základě pokynu ministra zemědělství ale v souvislosti s aférou už odebraly několik desítek vzorků.