Podle dohody navržené vládou věřitelé odepíší zhruba deset procent hodnoty svých dluhopisů. Belize původně navrhovalo snížení hodnoty dluhopisů až o 45 procent. Splatnost dluhopisů bude prodloužena o devět let na rok 2038 a úrok byl stanoven pro první 4,5 roku na pět procent, poté se zvýší na 6,788 procenta. V současnosti úrok činí 8,5 procenta.
Výbor a další skupina 20 institucionálních majitelů dluhopisů celkem vlastní 62 procent nesplaceného dluhu Belize. Mluvčí výboru uvedl, že je pravděpodobné, že 20 institucionálních investorů rovněž přijme dohodu výboru. Vláda uvedla, že uskuteční výměnu v případě, že s ní bude souhlasit 75 procent majitelů dluhopisů.
Výbor rovněž uvedl, že účastníci výměny dluhopisů budou mít status nejvíce zvýhodněných věřitelů a jistinu, která je ochrání v případě, že by země zbankrotovala, napsala agentura Reuters.
Belize loni v srpnu oznámilo, že nemá na splátky dluhu ze superbondů a hodlá s investory dojednat restrukturalizaci dluhu. Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's v reakci na to srazila úvěrovou známku země do kategorie selektivní platební neschopnosti.