Blesková povodeň v srpnu 2010 zasáhla polovinu území Libereckého kraje, vyžádala si pět lidských životů a zůstaly po ní škody za více než osm miliard korun. Škody na krajských silnicích a mostech odhadli odborníci na více než dvě miliardy korun. Podle Krajské správy silnic bylo při povodních zásadně poškozeno 15 úseků silnic a asi třetina z 666 krajských mostů. "Reálně se toho zatím moc neopravilo, byly to většinou jen stavby menších mostů," řekl Půta.
Opravy se po více než dvou letech dočkají silnice z Frýdlantu do Bílého Potoka a z Kryštofova Údolí přes Chrastavu a Novou Ves do Mníšku. Připravena je oprava silnic v Heřmanicích a z Vísky přes Višňovou do Poustky. Na poslední chvíli se podařilo získat dotaci i na opravu silnice třetí třídy do Vítkova. "Dva roky čekáme, kdy se silnice opraví a udělají se opěrné zdi, aby bylo možné vybudovat mostky k domům a příjezdové cesty," řekl ČTK předseda tamního osadního výboru Miroslav Balcar.
Největší opravy silnic z Kryštofova Údolí do Chrastavy a z Frýdlantu do Bílého Potoka jsou rozděleny do etap. Financování je zatím zajištěno jen pro ty první. Druhé etapy zatím vyřešené nejsou, ani oprava silnice 290 z Bílého Potoka. Pro tyto stavby, jejichž náklady projektanti odhadli na 794 milionů korun, bude kraj peníze teprve hledat. "Jednal jsem už s premiérem, ministrem financí i ministrem pro místní rozvoj, věřím, že vláda v této pro Liberecký kraj těžké situaci, najde nějaké finanční prostředky na obnovu komunikací především na Frýdlantsku, které je už teď hospodářsky nejslabším regionem kraje," řekl Půta.
I na akce, kde není jasné financování, už předchozí krajské vedení vypsalo veřejné soutěže na dodavatele, nyní je kraj zastavil. "Třeba v případě silnice v Bílém Potoce počítá projekt s rekonstrukcí za 290 milionů korun, my se ale budeme snažit ji výrazně zlevnit," řekl Půta. O mnoho levnější ale nejsou ani druhé etapy silnic z Frýdlantu nebo do Chrastavy. I ty se kraj bude snažit zlevnit už v projektech. "Věříme,že se nám v soutěžích podaří nakonec získat mnohem lepší ceny," dodal hejtman. Pokud kraj na projekty nezíská dotaci, bude je muset financovat sám. "Znamenalo by to, že celé toto volební období bude věnováno financování povodňových staveb," řekl Půta. Na žádné další velké akce už by kraji, který ročně hospodaří s příjmy kolem 2,4 miliardy korun, peníze nezbyly.