"Řada účastníků konstatovala, že pokračující vyhodnocování účinnosti nákladů a rizik plynoucích z nákupů aktiv by mohlo výbor dovést i k tomu, že omezí nebo ukončí své nákupy dříve, než usoudí, že došlo k podstatnému zlepšení výhledu pracovního trhu," píše se v dokumentu pořízeném ze zasedání 30. ledna.
Někteří členové výboru podle zápisu vyjadřovali obavy z toho, že pokračující nákupy by mohly nakonec rozdmýchat inflaci a destabilizovat finanční trhy. Také vládne znepokojení nad tím, že Fed bude mít z nevyhnutelného budoucího prodeje nakoupených cenných papírů těžké ztráty. Bilance Fedu se kvůli nákupům dluhopisů od finanční krize roku 2008 ztrojnásobila na téměř tři biliony dolarů.
Fed na konci ledna ponechal v platnosti předešlé rozhodnutí o nákupech dluhopisů v částce 85 miliard dolarů (1,6 bilionu Kč) a slíbil jejich pokračování, dokud se vyhlídky trhu práce výrazně nezlepší. Také potvrdil, že ponechá své úrokové sazby na nynější takřka nulové úrovni, dokud míra nezaměstnanosti v USA neklesne pod 6,5 procenta nebo inflace nestoupne nad 2,5 procenta. Nezaměstnanost zůstává nadále těsně pod osmi procenty.
Už na prosincovém zasedání někteří členové měnového výboru otevřeně vyjadřovali obavy z rizik, které může mít politika "kvantitativního uvolňování", a navrhovali její ukončení nebo postupné omezování. Masivní zásahy Fedu nejsou schopny rozhýbat největší světovou ekonomiku ani tři a půl roku od konce poslední recese.