Dow Jonesův index odepsal 0,34 procenta na 13.880,62 bodu, zatímco širší index S&P 500 klesl o 0,63 procenta a uzavřel na hodnotě 1502,42 bodu. Nejvýraznější ztrátu měl index Nasdaq Composite, který kvůli ztrátám akcií výrobců polovodičů oslabil o 1,04 procenta na 3131,49 bodu.
Data z eurozóny ukázala, že aktivita v průmyslu a ve službách se v únoru vrátila k výraznějšímu poklesu, než se čekalo. Pokles indexu aktivity tak zhatil naděje, že by se eurozóna mohla už brzy dostat z recese. V USA zase trh překvapil růst počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a horší vývoj aktivity v klíčové průmyslové oblasti na východním pobřeží.
"Pokles indexů aktivity v Evropě trh zasáhl opravdu velmi tvrdě," řekl hlavní analytik společnosti Harbor Advisory Jack De Gan. "Trh čekal, že se potvrdí pokračující zotavování, ta čísla ale jen podtrhla, že eurozóna se s problémy potýká stále," dodal.
Ztráty byly vysoké hlavně v první části obchodování, později se nepatrně zmírnily. Před koncem obchodování se některým indexům podařilo postupně šplhat vzhůru, takže ztráty dál umazávaly. To svědčí o tom, že investoři se žádnou hlubokou korekcí nepočítají a výraznějšího poklesu se snaží využít k tomu, aby levněji nakoupili.
Na devizových trzích kvůli nepříznivým zprávám z eurozóny oslaboval kurz eura. Vůči dolaru spadl nejníže za posledních šest týdnů, k japonskému jenu euro spadlo na zhruba třítýdenní dno. Zájem byl o americký dolar, jemuž analytici nyní začínají předpovídat lepší výhled i v dlouhodobějším horizontu.
Euro k dolaru odepsalo 0,7 procenta na 1,3182 USD a vzhledem k tomu, že prolomilo jednu z důležitějších technických úrovní, je podle analytiků možné očekávat jeho další pokles. Vůči japonskému jenu euro oslabilo o 1,2 procenta na 122,78 JPY, dolar k jenu klesl o 0,5 procenta na 93,04 JPY.