Pod ochrannými známkami OP Profashion a OP Prostějov Profashion prostějovský Oděvní podnik dlouhá léta prodával v Česku i na zahraničních trzích svoji základní produkci pánské a dámské konfekce. Název OP Profashion nesla síť jeho podnikových prodejen. Znalci hodnotu těchto dvou hlavních značek Oděvního podniku stanovili na 868.000 korun a míní, že nadále mohou být využity při výrobě oděvů. Oděvní podnik ročně prodal zboží se značkou OP Profashion či OP Prostějov Profashion zhruba za 17 milionů korun.
Obvyklá cena ochranné známky WILLIAM & DELVIN WD THE EXPRESS ORIGINAL JEANS, pod kterou Oděvní podnik vyráběl a prodával kolekci jeansové módy, podle znalců činí bezmála 600.000 korun. Experti míní, že tato značka by mohla dočasně zůstat v povědomí zákazníků. Ochranná známka pro dámskou módu LA BOUTIQUE DE CLAUDETTE má hodnotu 215.000 korun. Cena ostatních značek se podle znalců pohybuje v desítkách tisíc korun.
Prodán má být i stoprocentní podíl ve společnosti William & Delvin, která nevyvíjela obchodní činnost. Hodnotu tohoto majetku znalci stanovili na 100.000 korun, což je výše základního kapitálu firmy. Zájemci budou moci koupit také stoprocentní podíl ve společnosti ART ECON - Střední škola Prostějov, která má podle znalců hodnotu 1,547 milionu korun.
Horská zároveň dokončuje přípravu prodeje hlavního areálu Oděvního podniku v Prostějově, termín zahájení této realitní transakce ale kvůli velikosti území a složitosti dokumentace zatím nelze odhadnout. Podle znaleckého posudku hodnota prostějovského areálu včetně správních a výrobních budov, skladů, parkoviště a dalších částí činí zhruba 170 milionů korun. Soud pro prodej hlavního výrobního areálu v Prostějově mimo dražbu stanovil několik podmínek. Vybrána musí být nejvhodnější nabídka a cena zaplacena nejpozději při podpisu kupní smlouvy, kterou musí schválit zajištěný věřitel.
Horská ve zprávě pro brněnský soud vypočítala dosavadní čistý příjem z prodeje výrobních areálů bývalých poboček OP a pozemků ke konci loňského září na bezmála 99 milionů korun. Dosud nejvíc peněz insolvenční správkyně pro věřitele OP získala prodejem výrobního areálu v Uherském Hradišti, jehož kupní cena činila 38 milionů korun. V této částce ale není zahrnut výtěžek z prodeje výroby na míru, který je 58 milionů korun. Součástí výplaty není ani 35 milionů korun z prodeje výrobních areálů OP v Olomouci, Ostravě a Drahanech, jelikož tyto transakce nebyly v září ještě dokončeny.
Své pohledávky vůči Oděvnímu podniku nárokuje podle informací v insolvenčním rejstříku 555 věřitelů, kteří požádali celkem o více než dvě miliardy korun. ČS prostějovská textilka dluží zhruba 675 milionů. Znalci hodnotu podniku odhadli zhruba na miliardu korun. V dobách, kdy Oděvní podnik provozoval pobočné závody, pro něj pracovalo až 10.000 lidí. Po prohlášení konkurzu v roce 2010 se jejich počet snížil na několik stovek.